Zwolnienie z ZUSu

Zwolnienie z ZUSu to marzenie niejednego przedsiębiorcy, wielu z nich nie zdaje sobie jednak sprawy, że sen ten można bardzo szybko urzeczywistnić.
W jaki sposób?

Istnieje kilka sposobów, które umożliwią przedsiębiorcy zredukowanie składek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Pierwszym sposobem jest założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Podmiot taki jest całkowicie zwolniony z ZUS-u jeżeli posiada minimum dwóch wspólników.
Założenie przedsiębiorstwa w formie spółki z o.o. wiąże się jednak z innymi kosztami, które mogą okazać równie duże, a nawet większe niż te które udało nam się obejść. Mowa oczywiście o opłatach związanych z prowadzeniem księgowości pełnej.

Kolejnym sposobem na zwolnienie z ZUSu jest umowa o pracę w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Praca ta nie musi być pełnoetatowa. Wystarczy zaledwie ułamek etatu, aby wypełnić dane kryterium i cieszyć się znacznym ograniczeniem swoich należności podatkowych.Należy liczyć się, że w razie kontroli będziemy zmuszeni do zaprezentowania dowodów potwierdzających wykonywanie przez nas pracy za granicami Polski.

Ostatnim wariantem jest równoczesne prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej oraz posiadanie umowy o pracę zapewniającej minimalne wynagrodzenie krajowe.

Chcąc wykorzystać zwolnienie z ZUSu warto skonsultować się ze specjalistami z dziedziny księgowości, aby w ten sposób zniwelować niebezpieczeństwo złamania prawa podatkowego, które niesie ze sobą poważne konsekwencje prawne takie jak wysoka grzywna.